PÁN VĚŽE

| Anthony Ryan
(překlad: Jakub Kalina)

Zatímco v prvním díle se seznamujeme hlavně s příběhem Vélina Al Sorny, v druhém díle dává Anthony Ryan prostor celému fantasy světu a začíná ho pořádně ždímat. Už nejde o jen o příběh Vraha Nadějného, ale o osud Sjednoceného království.

Postava hlavního hrdiny je tím trošku upozaděna a více prostoru dostávají i ostatní postavy – vypravěči se vedle Vélina a lorda Verniera stává i princezna Lyrna, bratr Frentis a i nová silná ženská postava Reva.

Některé události i postavy z přechozího dílu jsou ukázány v jiném světle a to, co se zdálo jako uzavřené, se znovu otevírá. A pokud jste si říkali, jestli je možné, aby jediná osoba vytrpěla tolik, tak druhý díl je v tomto ohledu ještě krutější. Žádná z postav není ušetřena strastí a útrap.

A všechny se dřív nebo později octnou v krvavé řeži.

Takže na co se u tohoto připravit? Na spoustu krve, spoustu fyzického i psychického mučení, spoustu zvratů, spoustu nově uzavřených spojenectví a spoustu Temných sil. A ještě větší množství postav, z nichž aspoň polovina začíná na „A“. (Vůbec v tom díky tomu není zmatek, nenene.)

A co by to bylo, kdybych chvíli neopěvovala mistrnost Anthonyho vyprávění – připravte se, že i tentokrát ukázal, že každá postava má víc než jeden úkol, víc než jednu roli. A že je umí všechny krásně propojit.

Tak šup, pusťte se do dalšího dílu této hrdinské fantasy.

Zamotá vám hlavu.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s