NAZDAR, VITAMÍNE!

| Rachel Khongová
(překlad: Jitka Jeníková)

 

Příběh se dozvídáme z deníku hlavní hrdinky Ruth, která opustila práci, aby se mohla vrátit k rodičům a pomoci jim. Celou knihou prostupují myšlenky hrdinky na jejího bývalého, na současný zmatek v hlavě, a hlavně na to, jak pomoci jejímu tátovi. Kniha je vlastně takovým spletitým kouskem budování vztahů – rodinných, přátelských i milostných, to vše protknuté změnou, jakou nemoc představuje v životě člověka a jeho okolí.

Jedná se o velmi jednoduché čtení, takové, co si s sebou vezme člověk na dovolenou, aby nemusel nad ničím přemýšlet. I přes to se ale v románu odehrává víc, než je patrné. Vedle hlavní dějové linky se nepatrně vkrádá i další příběh, a to příběh rodiny, která se postupně dává zase dohromady.

Upřímně, přestože se snažím najít hlubší smysl, nic to nezmění na mém pocitu, že se jedná o knihu, kterou přečtete, a přečtete ji rychle, protože se čte sama, ale ve finále nic z toho. Možná tak několik střípků zajímavostí, které si hrdinka zaznamenala do deníku. Co mě trošku zaráží je ona forma deníku, protože někdy to spíš působí, jako by autorka zapomněla na deníkovou formu přešla do vyprávění. A nebýt záznamů dat v knize, zapomněla bych na to, že se vlastně jedná o deník, i já.

100% odpočinková.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s